Izstāde ZELTS.GAISMA.KRĀSA.LĪNIJA - Kandavas novada muzeja mākslas galerijā. 

Domājot par sevi kā mākslinieci un vērojot savu kolēģu - citu mākslinieku radošo darbošanos, sapratu, ka, līdzīgi, kā jau gadsimtiem ilgi, ikonu gleznotāji nestrādā atrauti vai izolēti no sava laikmeta māksliniekiem. Tā vienmēr ir bijis, ka kanoniskās mākslas gleznotāji un laikmetīgie mākslinieki ir savstarpēji ietekmējušies, iedvesmojušies.

Abas ar Martu savā mākslā meklējam un domājam par GAISMU, abas ar Inetu savā darbā izmantojam ZELTU, atklājot tā simbolisko nozīmi, ar Laumu mūs vieno LĪNIJAS valoda, bet abas ar Elīnu radījām darbus no Latvijas KRĀSU zemes pigmentiem.

Tā arī radās šī izstāde. Ar interesi vienam par otru un vēlmi to parādīt skatītājam.

Šoreiz par ZELTU. 

Māksliniece Ineta Freidenfelde –  www.inetaart.com

„Es ikonu redzu kā slavēšanu. Zelts tajā dod mūžīgās gaismas pieskārienu. Es savā mākslā slavēju mazās radības, kas dzīvo mums līdzās un varbūt nemanāmi izdzīvo savas lielās, piepildītās dzīves, bez kurām pasaule nebūtu pilnīga. Zelts ir mans ceļš un instruments, lai savienotu laicīgo ar pārpasaulīgo. „

 Ikonu gleznotāja Evija Rudzīte

„Zelts ikonās ir garīgās realitātes, mūžības atspoguļojums. Zelts ataino Dievišķo klātbūtni, Dieva žēlastību, kas caurauž un piepilda visu radīto pasauli un svētos. Zelta fons ir kā gaismas vide, kurā iegrimusi pasaule un darbojas Dievišķās enerģijas un mīlestība. Tas turpinās zelta nimbos un asistā – īpašā zelta līniju ornamentā - svēto apģērbos, detaļās. Asista gleznojums ir kā nemateriālā gaisma, kas caurauž redzamo, materiālo. Zelts ikonā ir gan gaisma, gan krāsa.”

kandava.lv/notikumi/9719/ikonu_gleznu_grafikas_izstade_zelts_gaisma_krasa_linija

https://www.youtube.com/watch?v=KEkuQ9AdD_Q&feature=youtu.be  - Genādija Gorohova mūsu izstādes atspoguļojums.